Persoonlijke fouten bezorgen Hercules onnodige nederlaag
Hercules heeft de eerste competitie wedstrijd uit tegen v.v. Staphorst met 2-0 verloren. Vanaf de aftrap was de speelwijze van de gastheren duidelijk. Met een lange trap naar voren werd de wedstrijd door v.v. Staphorst in gang gezet. Het eerste halfuur leverde hun opportunistische, energieke, fysiek sterke en continue de lange bal hanterende speelwijze een overwicht op. Hercules had moeite hier onderuit te spelen en bood met de nodige slordigheden de nodige kansen aan de thuisclub.
Na 5 minuten spelen was het al bijna raak toen keeper, Pepijn Vonk die ,een voor zijn lengte ogenschijnlijk eenvoudige hoge bal, door zijn handen liet glippen en Staphorst spits, Sam Crowther een uitgelezen kans bood de score te openen. Het is aan de matige voetbaltechnische kwaliteiten van Crowther te danken dat hij de bal voor een leeg doel voorlangs schoot anders had Hercules al vroeg een tegengoal te pakken. Hercules probeerde zich onder de druk uit te spelen echter op de stroef lopende droge en ongelijke grasmat lukte dat met het voor Hercules kenmerkende combinatiespel te weinig. Hercules had in Aimane Lemrini de beste aanvaller die zijn diverse solo acties afrondde met prima voorzetten echter Hercules trof geen doel. Ook vv Staphorst wist het net niet te vinden in de eerste helft waar het met de verkregen kansen zeker met een voorsprong de rust in gekund had. Rust: 0-0.
In de tweede helft begon Hercules beter en had het meer grip op de wedstrijd. Dit leverde enkele goede kansen op waarvan de kopbal van Jay Zouteriks beter lot had verdiend echter zijn inzet werd via het achterhoofd van een verdediger geblokt. Toch kreeg in die fase ook vv Staphorst na weer slordig balverlies een prima kans maar Pepijn Vonk pareerde de inzet.
Na 66 minuten was daar dan toch de openingsgoal. Een te harde en te riskant vanuit het 5-metergebied ingespeelde bal van Pepijn Vonk vloog langs Nathan Bijl en kwam voor de voeten van een Staphorst middenvelder, die bediende de geheel vrijstaande Sam Crowther die eenvoudig het cadeautje uitpakte , 1-0.
Hercules was het toen even helemaal kwijt en 8 minuten later werd een afgeslagen corner door Staphorst speler, Damian Schra binnengeschoten, 2-0. Hercules wisselde enkele spelers, perste er een slotoffensief uit en reeg de nodige scoringsmogelijkheden aan elkaar echter het had hierbij geen greintje geluk en moest de 3 punten aan Staphorst laten.
Volgende week thuis tegen S.v. Urk dient zich met een nieuwe wedstrijd een revanche mogelijkheid aan.
