Geslaagde pubquiz van de badmintonners
We ontvingen onderstaand, enthousiast verslag van een nevenactiviteit binnen de vereniging, georganiseerd door de afdeling badminton.
Ter lering ende vermaak. En mogelijk ter inspiratie voor anderen?!
Pubquiz bij badminton
Waarschijnlijk hebben ze bij het badmintonbestuur ook het laatste SCP rapport gelezen. Mensen hebben behoefte om elkaar te ontmoeten en dan zonder telefoon of racket. Daarom organiseerden ze een pub quiz in Club Seven op de Mariaplaats. En dat sloeg aan want meer dan een kwart (25) van de leden was aanwezig. En hoewel ik niet zo’n fan ben van pub quizzen, ze vragen altijd van die dingen waarvan je afvraagt waarom je het zou moeten weten, besloot ik toch mee te doen. Of zoals oudgediende Cees het formuleerde: ‘als er zoiets georganiseerd wordt, hoor je er gewoon bij te zijn’.
Niels zorgde, als lid van de teamindelingscommissie, voor de indeling van de teams. Dat deed hij met behulp van kaartspellen. Onbewust hoorde ik Trump tegen Zelensky zeggen: ‘You don’t have the cards’. Na wat omwegen sloot ik me aan bij de groep tienen, nadat ik zorgvuldig van mijn aas was ontdaan door een groep die schuilging achter de provocerende uitspraak: ‘Asians are people too’. In mijn groep die we toepasselijk ‘The A-tien’ noemde zaten Erik, Niels, Cees en Jan. Naar later zou blijken een ijzersterk gezelschap. Een andere groep noemde zich ‘het herenteam’ omdat er behalve Douglas alleen vrouwen in zaten en ook was er nog een eetgroep onder de naam rucola.
De pub quiz was gemaakt door Sietske en Mart en was al getest op de studenten van Sietske. Een spoiler alert: ‘Wij deden het beter dan de studenten’. De quiz kende 5 rondes met vragen over film, muziek, sport en boeken. Bijzonder aan deze pub quiz was dat je naast het beantwoorden van de vragen ook naar een overkoepelend thema moest zoeken. Zo kregen we foto’s te zien van respectievelijk Roger Moore, Raphael, Björn of is het nu Benny, Esther Ouwehand, Robin (bekend van Bassie en Adriaan), Boris Johnson, Martina Sáblíková en André Hazes junior (of hoort dat junior er inmiddels niet meer bij?) Tja, wat is de link tussen deze figuren die wij ook eerst nog op de foto moesten herkennen.
We horen graag van de lezers van dit verhaal welk thema er schuilgaat in deze reeks en onder de goede inzenders wordt een gratis privé badminton les verloot. Alleen tennistrainer Frank van Stormbaan is uitgesloten van deelname. Na het tellen van alle stemmen en het bestuderen van alle thema’s bleek ‘The A-tien’ met kop een schouders boven de anderen uit teschuilgaan. Cees met zijn kennis van de parfum die uit Grasse bleek te komen, Jan met kennis van oude muziek en vooral het duo Erik en Niels bleek ijzersterk en gingen met een enorme drankvoorraad en chocolade de deur uit. De chocolade werd uitgedeeld onder alle deelnemers maar Niels mocht de drank mee naar Den Bosch nemen, waar hij nog steeds vandaan komt om te badmintonnen en de pubquiz te winnen. Dat is clubgeest en karakter.
Ton van Rietbergen


